Koka karkasa mājas

KOKA KARKASA MĀJU PRIEKŠROCĪBAS​

  Energoefektivitāte

Energoefektivitāte piedāvā ienesīgu ilgtermiņa atdevi visā ēkas dzīves ciklā, vienlaicīgi saudzējot klimatu un resursus. Kvalitativi uzbūvētas koka karkasa mājas apkurināšanai iespējams tērēt aptuveni 1/3 reizes mazāk nekā betona vai ķieģeļu mājas apsildei.

Latvijas apstākļos būtu nepieciešams uzbūvēt vairāk nekā 50 cm biezu mūra sienu, lai tā varētu siltumnoturībā līdzināties 20 cm biezai koka karkasa dzīvojamās mājas sienai.

Vēl daudz iespaidīgākus siltuma enerģijas ietaupījumus ir iespējams panākt pasīvajās ēkās – aptuveni 90% mazāk siltumenerģijas nekā tipiskām betona ēkām.

 Zemas būvniecības izmaksas​

Koka konstrukcija ir lētāka par mūrēto konstrukciju, jo nav nepieciešama apjomīga pamatu izveide ( ietaupījums uz pamatiem ~30%)

Koka karkasa konstrukcijas tiek izgatavotas ražotnē – rūpnieciski optimizētā procesā, nodrošinot lielisku konstrukcijas kvalitātes un cenas attiecību.

Būvniecību iespējams veikt salīdzinoši īsā laika periodā, kā arī ievērojami ietaupīt samazinātajām loģistikas izmaksām. Koka karkasa ēkas būvniecības rezultātā uz vienu apbūves kvadrātmetru iegūstam vairāk lietderīgās platības.

 Drošība

Koka karkasa konstrukcijai ir monolīta stiprība, ko nodrošina patentētais atslēgas savienojums, kas trīs plaknēs fiksē grīdas, sienu un pārseguma paneļus attiecībā citam pret citu, nodrošinot izcilu stingrību un vienlaikus elastīgumu, kas var izturēt zemestrīci un viesuļvētru.

 Ilgtspējība​

Kvalitatīvi celta koka karkasa ēka var saglabāties pat vairākus gadu simtus. Tās sastāvdaļām ir rūpnīcas kvalitāte. Ražošanas procesā tiek izmantoti tikai CE sertificēti izejmateriāli, kas nodrošina augstākus kvalitātes un ekoloģijas prasību standartus. Visas koka detaļas ir piesūcinātas ar speciāliem aizsargājošiem līdzekļiem, kas droši aizsargā koksni no mitruma, kaitēkļiem, pūšanas un uguns.

 Praktiskums​

Bez papildus izmaksām sienās un starpsienās tiek ierīkoti gan ūdensapgādes, gan apkures caurules, tādējādi nebojājot ēkas kopskatu.
Jaunu māju ir iespējams uzbūvēt grūti piekļūstamā vietā.
Nav nekādu ierobežojumu fasādes, telpu un jumta apdarē. Koka karkasa māja ar pabeigtu ārējo apdari var izskatīties gan kā koka, gan kā ķieģeļu māja.

Kā notiek koka karkasa māju celtniecība

Mūsu realizētie projekti